Ozvučení akcí: Pronájem kvalitní audiotechniky

Ozvučení nabízí možnost, jak se dorozumět, bylo vám rozumět a byly jste slyšet. Využití ozvučovací techniky najdete nejčastěji při live konferencích, společenských akcích, ovšem je případně lze použít i jinde. Navržení ozvučení do interiéru nebo exteriéru je podmíněno akustice, členitosti a požadavku. Zvukový systém se skládá z reproboxů a to aktivních (s vlastním zesilovačem zvuku) nebo pasivních (bez zesilovače). Pasivní reprobox musí mít externí zesilovač v podobě samostatného zařízení nebo v mixážním pultu (power mix). Druhou podstatnou částí je mixážní pult (analogový nebo digitální) s vlastním předzesilovačem jednotlivých mikrofonních vstupů, pak signálových vstupů, efektů a výstupů. Jednotlivé kanály se řídí šavlemi a potenciometry. Jako třetí důležitou částí je samotný signál který se má upravovat a následně reprodukovat. To může být zpěv, řeč, zvuk přes mikrofon, DJ signál z playeru, podkres z notebooku atd…  Třetí součástí ozvučení je kabeláž, i když je poměrně opomínána je velmi důležitá. Jako poslední a čtvrtou součástí je člověk a jeho znalosti v oblasti audio techniky (zvukař). Samotný požadavek na dodání reproboxů a mikrofonu opravdu nestačí. Odborník navrhne typ ozvučovací techniky, rozmístění pro jeho maximální využití dle dodaných informací, využití a místě.

Ozvučení akce

Ozvučení akcí umožňuje zvukovou produkci hudebního díla, kulturního vystoupení, prezentaci projektů, odborných studií a tiskových konferencí. Hodí se také pro diskuze. Na konferencích a prezentacích se setkáváme s mluveným slovem. Kde můžete představit a popsat svůj projekt. Tedy nikoliv ze záznamu ale live. Ozvučení se navrhuje tak aby bylo dosaženo maximálního pokrytí místnosti s kvalitními mikrofony. Zvuk ze záznamu se používá při playbacku hudebního vystoupení, DJ, ozvučeného videa nebo tam kde není nutné odpovídat, reagovat živě na téma. V kombinaci s další prezentační technickou jde o působivé řešení, které upoutá pozornost.

 

Konferenční technika A-TechService

Pronájem prezentační techniky a konferenční služby

 

Možnosti využití

Ozvučení má poměrně univerzální a širokou možnost využití, nabízí se tak různé způsoby, kde ho potřebujete. Nejjednodušším je samozřejmě reprobox s určitým zdrojem zvukového signálu, třeba mikrofon. Pomocí mixážního pultu jsme schopni zařadit do zvukového systému více prvků-mikrofonů ale i zvukových stop.

S dobře navrženým ozvučením bude vaše akce zajímavá.

0 Shares
Tweet
Share